Discussion Topic: Mid-Ohio Athletic Conference Final Results
Larry Smith added to this discussion on February 13, 2011
Complete results are available at http://www.cardingtonwrestling.com/2...11MOAChome.htm
The Marion Star has a nice article and a lot of great photos which you can see on-line at http://www.MarionStar.com.
21st MOAC Championships - Cardington-Lincoln High School
February 12, 2011
Team Scores:
1 182.00 Northmor (Blue Division Champions)
2 179.00 Pleasant
3 172.00 River Valley (Red Division Champions)
4 118.50 Cardington-Lincoln
5 84.50 North Union
6 64.00 Mount Gilead
7 59.00 Highland
8 27.00 Elgin
9 24.00 Buckeye Valley
Finals
Weight: 103
Gunner Flavell (10), North Union Def Dylan Jenkins (9), Northmor
Zon Fields (11), Pleasant Fall Chris Winger (10), River Valley, 3:22
Weight: 112
Ashten Smith (9), Mount Gilead Fall Casey OBrien (11), Cardington-Lincoln, 2:59
Curt Fedoush (10), Buckeye Valley Def Luke Clemens (11), Highland
Jonathan Edwards (11), River Valley Fall DeShawn Haynes (9), Pleasant, 5:57
Weight: 119
Jake Limings (9), Highland Fall Andrew Ault (11), River Valley, 1:50
Luke Hutchinson (9), Mount Gilead Dec Alex Johnson (11), Elgin, 8-2
Tyler Heminger (12), Northmor T-Fall Josh Alexander (11), Pleasant, 19-3
Weight: 125
Tom Peck (9), North Union Fall Andy Hornback (9), Cardington-Lincoln, 3:21
Jesse Fry (10), River Valley Dec Jeff Beck (9), Northmor, 7-0
Treg Shockey (12), Pleasant Fall Alex Blanton (9), Mount Gilead, :52
Weight: 130
Wade Hawk (10), Mount Gilead Dec James Croy (10), Highland, 13-7
Dakota Cooper (10), North Union Fall Alec OBrien (10), River Valley, 2:24
Tyler McCoy (12), Pleasant Dec Alex Carroll (12), Northmor, 16-9
Weight: 135
Isaac Bailey (9), North Union DQ Jarrod Kidwell (9), Buckeye Valley
Steven Workman (10), River Valley Fall Josh Gaffney (12), Pleasant, 1:59
Jamie Baldridge (9), Northmor M-Dec Nick Reeves (10), Mount Gilead, 11-2
Weight: 140
Jeremiah Williams (12), Northmor T-Fall Alex Elam (9), Cardington-Lincoln, 16-1
Ryan Brewer (10), Pleasant Dec David Ballard (11), Buckeye Valley, 2-1
Trent Thompson (11), North Union Dec Kevin Stephens (11), River Valley, 2-0
Weight: 145
Ryan Mentzer (11), Buckeye Valley Fall Sam Patterson (11), Mount Gilead, :42
Colin Visconti (10), Northmor M-Dec Gage Spring (10), River Valley, 9-0
Lucas Cummins (12), Cardington-Lincoln T-Fall Artie McAndrew (12), Highland, 18-3
Weight: 152
David Fisher (10), Highland Fall Gage Stuckman (9), River Valley, 2:02
Ethan Nichols (11), Northmor Dec Josh Edington (11), Elgin, 7-0
Skylar Caldwell (11), Cardington-Lincoln Fall Brandon Slade (12), Pleasant, 5:28
Weight: 160
Colton Jenkins (9), Cardington-Lincoln Forf Zac Hamilton (12), North Union
Tyler Barlow (10), Pleasant Fall Tyler Bashaw (10), Mount Gilead, 3:35
Cody Kucera (11), Highland Def Cade Penix (12), River Valley
Weight: 171
Derick Johnson (11), Buckeye Valley Fall Billy OKeeffe (12), Highland, 1:27
Zach Crofut (10), North Union M-Dec Dave Gifford (9), River Valley, 8-0
Josh Peters (10), Northmor T-Fall Dustin Briggs (11), Cardington-Lincoln, 18-2
Weight: 189
Duke Dutcher (11), Buckeye Valley Def Jeremy Johnson (10), Highland
Jonathan McClenathan (11), Cardington-Lincoln Fall Ben Kibler (12), Elgin, 1:55
Tyler Beck (10), Northmor Dec Clay Rollison (11), River Valley, 8-3
Weight: 215
Connor Hill (9), Mount Gilead Def Collin Sullivan (9), Highland
Crew Cochran (9), Cardington-Lincoln Dec Seth Lyon (10), River Valley, 7-3
Spenser Whisler (12), Northmor Fall Isaiah Blevins (10), North Union, :45
Weight: 285
Ed Kontual (9), Highland Dec Jordan Conrad (11), North Union, 4-2
Aron Gibson (11), River Valley Fall Jon Ivy (11), Northmor, :25
Jeremy Sisson (12), Pleasant Fall Charlie Miller (10), Cardington-Lincoln, 3:59
|
|