Discussion Topic: Tournament Results
Dave Ressler added to this discussion on July 26, 2009
Here are the elementary results for the Longhorn Round Robin:
Elementary Division:
I= 6-8 year olds
II= 9-11 year olds
III= 12-14 year olds
50lbs-I
1st- Jimmy Balazy (Strongsville)
2nd- Jacob Saffold (Firebird)
3rd- Billy Starr (Avon Lake)
60lbs-I
1st- Derek Stepak (Avon Lake)
2nd- Cody Sesito (Strongsville)
3rd- Brandon Meade (Cuyahoga. Heights.)
70lbs-I
1st- Xavier Torres (Wauseon)
2nd- Hudson Hightower (US)
3rd- Liam Kruger (Westlake)
65lbs-II
1st- Colton Hanson (Ohio Storm)
2nd- Mike Clark (Medina)
3rd- Noah Georgian (Kenston)
70lbs-II
1st- Mason Daugherty (Kenston)
2nd- Greg Briggs (Cleveland)
3rd- David Smith (Lutheran West)
( Huff and Feuer also finished 2-2 with Smith. Smith won on most pins in least amount of time)
77lbs-II
1st- Nicholas Kiussis (Brecksville)
2nd- Zachary Madison (North Olmsted)
3rd- Alex Kozma (Lodi)
85lbs-II
1st- Ian Maund (Wellington)
2nd- Elijah Mooneyham (Lutheran West)
3rd- Jaden Kinney (Brecksville)
88lbs-II
1st- Ray Porter (Strongsville)
2nd- Art Clark (Medina)
3rd- DJ Skiba (Brunswick)
100lbs-II
1st- Anthony Kozma (Lodi)
2nd- Daniel Wwinerman (Cleveland)
3rd- Brandon Henderson (Westshore)
130lbs-II
1st- Nathan Troutvine (Medina)
2nd- Kevin Ward (Lutheran West)
3rd- Owen Kruger (Westlake)
70lbs-III
1st- Jacob Georgian (Kenston)
2nd- Carter Deblock (Lutheran West)
3rd- Jacob Ressler (Lutheran West)
80lbs-III
1st- Jared Saffold (Orange)
2nd- Kurt Wysocki (St. Bernadette)
3rd- Sam D’Amico (Strongsville)
90lbs-III
1st- Tom Ziegler (St. Ignatius)
2nd- Brian Chambers (St. Bernadette)
3rd- Bryce Deblock (Lutheran West)
97lbs-III
1st- Marc Heidelman (Lodi)
2nd- Spencer White (Wellington)
3rd- Tony Becker (Brecksville)
110lbs-III
1st- Joey Bauer (West Geauga)
2nd- Josh Pappas (Lutheran West)
3rd- Louis Morris (Cleveland)
135lbs-III
1st- Gabe Dzuro (Patriots)
2nd- Greg Arebaugh (Avon Lake)
155lbs-III
1st- David Eippert (West Geauga)
2nd- Jake Maund (Wellington)
3rd- Andrew Liese (Lutheran West)
|
|